rekonstrukce koupelny // před a po

Bydlíme v domě z roku 1934, takže se tu občas najdou takové nestandartní věci. Třeba v našem bytě byl starý pokojíček pro služebnou, do kterého se šlo přes malou koupelnu. Vešla se tam tenkrát asi akorát tak postel a noční stolek. Zbourali jsme zeď, vytrhali parkety a propojili prostor původního pokojíčku s koupelnou. Vznikla tak docela prostorná, prosluněná koupelna a fakt velkej sprchovej kout, který jsme si moc přáli.

Začali jsme klasicky v Siku, kde jsme vybírali různé dekory kachliček a prohlíželi si vzorové koupelny. Nakonec jsme tam koupili jen umyvadlo, vanu, baterie a zbytek si udělali tak trochu po svém. Od začátku jsem si připravila jednoduchý moodboard toho, jak bych chtěla, aby výsledná koupelna vypadala. O tom jak a proč si moodboardy na interiéry dělám jsem psala v tomto článku. Koupelna měla být, jako všechny naše ostatní pokoje, jednoduchá, vzdušná, s málo věcmi.

Chtěla jsem použít minimum kachliček, takže jsme zeď natřeli do cca. 1,5 metru matnou bílou barvou s latexem, aby po ní voda případně stékala. Zatím slouží úplně suprově a není to oproti normální bílé stěně vůbec poznat. Kachličky jsme dali úplně basic bílé jen do sprchového koutu, což je nejmokřejší místo, tam nám to smysl dávalo. Podlahu jsme chtěli designovou betonovou stěrku. Teď to lidi asi dost chtějí, tak jsou ceny strašně vysoko. Takže jsme se pídili po DIY variantě a povedlo se, i když jsme při tom trochu zestárli :D. Návod, jak na DIY betonovou, interiérovou stěrku Vám napíšu někdy v jednom z příštích článků, třeba se bude hodit. No a teď už mrkněte, jak to celé dopadlo.

Další tipy, doplňky a DIY prvky do domácnosti mám tady v sekci living a střípky z mého každodenního života v Českém Krumlově najdete na Instagramu

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *