moje milované pokojovky

Je to jako kdybych si vzala kousek přírody k nám domů. Miluju je všechny <3 to neznamená, že sem tam nějakou nezabiju 😀 ale výběr kytek, které najdete tady v článku mi přežil už alespoň jedno léto což pokládám za veliký úspěch. Všechny kytky co mám jsem kupovala tady u nás v Krumlově. Nejčastěji v Zahradnictví Krumlov a jejich květinářství. Jména kytek a tip na pěstování najdete vždy v popisku fotky.
Hoya lynearis – jeden z druhů tzv. voskovky. Hezky se ji vede v polostínu a i u topení. Odolná rostlina, která roste v přírodě v subtropickém pásmu. Kytku jednou týdně zaliju a sem tam ji orosím vodou ve spreji.
Netík – adiantum fragrans // Tato kytka je náročná jako malé dítě. Zalévám trochu každý den a rosím stonky ve středu. Kořeny nesmí nikdy zcela vyschnout. V přírodě roste na prameni řeky nebo vodopádu mezi kameny
Vítej maličký <3
Monstera a fíkus.. oblíbené duo kytek nechybí ani u mě doma. Monstera je ready na množení jestli má někdo ze sousedů nebo kamarádů zájem 😉 Nenáročné kytky, zalévám jednou týdně, ale myslím, že by vydrženy i dýl.
<3

Další tipy do domácnosti mám v sekci living a střípky z mého každodenního života v Českém Krumlově najdete na Instagramu

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *